lek. Andrzej Pyda

Ortopeda specjalizujący się w leczeniu chorób i uszkodzeń kończyny dolnej

Sport jest ze mną od dawna, od najmłodszych lat trenowałem tenis ziemny, jeździłem na nartach jako zawodnik i instruktor. W ostatnich latach doszedł squash, kitesurfing, foil. Od lat współzawodnicze w ogólnopolskich turniejach squasha na poziomie mistrzostw Polski, jestem w czołowej dwudziestce rankingu Polskiego Związku Squasha. Doświadczenie sportowe przekładam na płaszczyznę zawodową- od wielu lat będąc lekarzem klubowym KKS Lech Poznań. Dbanie o odpowiednie przygotowanie fizyczne, profilaktyka urazów i ich leczenie, uzupełnione o odpowiednie podejście do kwestii żywienia, regeneracji i treningu mentalnego – dzisiaj to wszystko implementuje w życiu codziennym ale również staram się w tym kierunku prowadzić leczenie moich pacjentów. Jestem lekarzem specjalistą w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W obszarze moich zainteresowań znajduje się szczególnie leczenie nieoperacyjne (zachowawcze) i operacyjne urazów narządu ruchu ludzi aktywnych.

Pyda Andrzej

ikona Doświadczenie zawodowe


Ukończyłem medycynę na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na Wydziale Lekarskim I. Tam w 2012 roku uzyskałem dyplom specjalisty w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W latach 2006-2012 odbywałem rezydenturę na Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego im. W. Degi w Poznaniu. Prowadziłem zajęcia dydaktyczne dla studentów polsko- i anglojęzycznych z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Kompetencje zawodowe poszerzałem, uczestnicząc w wielu międzynarodowych szkoleniach związanych z leczeniem ortopedycznym i chirurgicznym, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Portugalii. Od ok 13 lat jestem lekarzem klubowym KKS Lech Poznań, jestem też licencjonowanym lekarzem PZPN, członkiem Polskiego Towarzystwa Artroskopowego, członkiem międzynarodowych towarzystw medycyny i traumatologii sportowej (ISAKOS, ESSKA).

ikona Kursy i certyfikaty


Dokształcanie to element nieodzowny w życiu lekarza. Swoją wiedzę poszerzam i uzupełniam na międzynarodowych kursach, sympozjach i konferencjach. Również w czynnej roli – jako prelegent w częściach teoretycznych oraz trener w częściach praktycznych szkoleń z zakresu ortopedii. Od lat biorę też udział w procesie dydaktycznym organizowanym przez Rehasport Clinic, prowadząc kursy oraz szkolenia dla lekarzy z Polski i zagranicy. Jestem członkiem zespołu naukowo-badawczego Rehasport.

TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE
Zostaw nam swój adres mailowy. Będziemy Cię informować o tym co się dzieje w świecie rehabilitacji. Nie zapomnimy o Tobie gdy będziemy organizować ciekawe szkolenia. Zero spamu, a w każdej chwili możesz się wypisać.