dr n. med. Joanna Wałecka

Ortopeda specjalizujący się w leczeniu chorób i uszkodzeń kończyny górnej

Jestem specjalistą w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Moje szczególne zainteresowania są związane z leczeniem zachowawczym i operacyjnym schorzeń barku, łokcia i nadgarstka, ręki u dorosłych i u dzieci. Interesuję się leczeniem wad wrodzonych w obrębie rąk u dzieci. Pracuję nad wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP) w procesie leczenia, a w przyszłości planuje dalej kształcić się jak wykorzystać metody biologicznej regeneracji w ortopedii. Koncentruję się nad małoinwazyjnymi metodami operacyjnymi.

ikona Doświadczenie


Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, tu obroniłam pracę doktorską. Od 2012 roku pracuję w klinice Rehasport, a swój rozwój zawodowy w znacznym stopniu oparła o międzynarodowe staże i programy, dzięki którym pracowałam w Reading Shoulder & Elbow Unit w Wielkiej Brytanii u prof. Ofera Levy’ego (2013), Departement Chirurgie Orthopedique – Clinique St Michel w Toulonie we Francji u prof. Mariusa Scarlata (2014) czy w Mayo Clinic w Rochester w Stanach Zjednoczonych u prof. Shawna O’Driscolla (2019). Byłam też najmłodszą stypendystką prestiżowego stypendium SECEC Travelling Europe – w 2017 roku.

ikona Stowarzyszenia i konferencje


Jestem członkiem wielu towarzystw krajowych i międzynarodowych:

  • Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia, którego w latach 2015-18 byłam sekretarzem,
  • Society of Shoulder and Elbow Surgery (w latach 2016-2019 byłam przewodniczącą Young Forum,
  • aktualnie jestem członkiem zarządu towarzystwa jako przedstawiciel młodych lekarzy), członkiem Komitetu Wschodniej Europy (2018- 2020) i Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii.

Regularnie uczestniczę w konferencjach i międzynarodowych sympozjach – jestem wykładowcą. Zostałam zaproszona jako instruktor do zupełnie nowej inicjatywy edukacyjnej SmithNephew Arthroscopy Center of Excellence #SNACE , jest to program szkolenia artroskopowego dla młodych ortopedów, obejmujący techniki operacji minimalnie inwazyjnych stawów.

Prywatnie uwielbiam podróże i żeglarstwo, regularnie biegam oraz jeżdżę na rowerze. Często startuje w zawodach biegowych jednak robię to dla własnej satysfakcji i odpoczynku, a nie wyczynowo.

TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE
Zostaw nam swój adres mailowy. Będziemy Cię informować o tym co się dzieje w świecie rehabilitacji. Nie zapomnimy o Tobie gdy będziemy organizować ciekawe szkolenia. Zero spamu, a w każdej chwili możesz się wypisać.