dr n. o zdr. Mateusz Kozinoga

Fizjoterapeuta

Lubię biegać, i to nawet dość szybko. A bieganie dobrze wpływa na ciało – znacznie lepiej niż siedzenie. Bliskie mi są zagadnienia z zakresu skoliozy idiopatycznej, wad w postawie ciała oraz ogólnie – ortopedii dziecięcej. Im poświęciłem również swoją pracę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu: „Ocena umiejętności czynnego korygowania postawy ciała u dzieci w wieku 7-10 lat w oparciu o pomiar krzywizn strzałkowych kręgosłupa techniką fotograficzną”. Przyjmuję najmłodszych pacjentów od trzeciego roku życia, ale także osoby dorosłe z deformacjami kręgosłupa.

ikona Doświadczenie zawodowe

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, tu także obroniłem swoją pracę doktorską. Pracuję w klinice Rehasport, a także jestem asystentem w Klinice Chorób Kręgosłupa i Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego, gdzie prowadzę zajęcia ze studentami fizjoterapii i kierunku lekarskiego. Od 2017 roku jestem certyfikowanym instruktorem specyficznej metody fizjoterapeutycznej w leczeniu skolioz idiopatycznych BSPTS- Concept by Rigo (Barcelona Scoliosis Physical Therapy School). Należę do Międzynarodowego Towarzystwa Nieoperacyjnego Leczenia Skolioz SOSORT oraz Zespołu zadaniowego Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk ds. diagnostyki i leczenia zachowawczego w przebiegu skoliozy idiopatycznej. Dodatkowo zdobywałem wiedzę też na zagranicznych stażach, m.in. w Institut Elena Salva w Barcelonie oraz Israeli Sociolis Center Clinic w Tel Awiwie.

ikona Kursy

Wychodzę z założenia, że uczestnictwo w kursach i konferencjach jest kluczowe w procesie rozwoju zawodowego. Od 2015 roku jestem stałym uczestnikiem corocznych zjazdów SOSORT, podczas których udzielam też prelekcji. Ukończyłem kurs BSPTS (Barcelona Scoliosis Physical Therapy School) 3D treatment of scoliosis according to the principles of C.L. Schroth (kurs podstawowy C1 i zaawansowany C2). Jestem też certyfikowanym instruktorem tej metody, obecnej znanej pod nazwą BSPTS-Concept by Rigo. Oprócz powyższych ukończyłem kursy:

  • kompleksowej diagnostyki i terapii wad postawy oraz skolioz wg koncepcji FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz) – kurs podstawowy i zaawansowany (FITS Master Course)- technik mięśniowo-powięziowych w relaksacji klatki piersiowej (terapia skolioz w ujęciu wisceralnym);
  • SEAS (Scientific Exercises Approach to Scoliosis) – kurs podstawowy
  • DOBOMED Basic – metoda oddechu asymetrycznego wykorzystywanego w terapii skolioz wg prof. Dobosiewicz
  • ISST International Schroth 3-dimensional Scoliosis-Therapie, according to Katharina Schroth
  • Physiotherapy of ApiFix patients – kurs specyficznej fizjoterapii pooperacyjnej metodą ApiFix
  • PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation – kurs podstawowy i rozwijający
  • Diagnostyki różnicowej i terapii manualnej w dysfunkcjach narządu ruchu (6 modułów)
  • PRI (Postural Restoration Institute) – moduły: pelvis restoration, postural respiration
  • masażu głębokiego oraz anatomii palpacyjnej człowieka.
TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE
Zostaw nam swój adres mailowy. Będziemy Cię informować o tym co się dzieje w świecie rehabilitacji. Nie zapomnimy o Tobie gdy będziemy organizować ciekawe szkolenia. Zero spamu, a w każdej chwili możesz się wypisać.