Staw Kolanowy to kurs, który da Ci praktyczną wiedzę, narzędzia i algorytmy postępowania w pracy z pacjentami urazowymi i przeciążeniowymi.
Naszym celem jest, abyś po ukończeniu kursu potrafił przeprowadzić pacjenta przez proces diagnostyki, leczenia i rehabilitacji po najczęstszych urazach ostrych i przeciążeniowych oraz zabiegach operacyjnych w obrębie stawu kolanowego.
Kiedy? 22-24 września
Kurs pomoże Tobie:
Podczas kursu dowiesz się także, jak poprawnie postępować z pacjentami po najczęstszych urazach w obrębie stawu kolanowego:
Szczegółowo omówimy również sposób diagnozowania i leczenia urazów przeciążeniowych, w tym:
Całość kursu opieramy na najnowszych i rzetelnych doniesieniach naukowych, które stosujemy i wdrażamy w naszej praktyce lekarskiej i fizjoterapeutycznej. Wybierając nasz kurs masz pewność, że wiedza, którą otrzymujesz ma ugruntowanie w medycynie opartej na faktach, jest sprawdzona i skuteczna.
Szczegółowy plan kursu znajdziesz poniżej.
Kurs przeznaczony jest dla praktykujących fizjoterapeutów i studentów fizjoterapii, którzy chcą uzyskać narzędzia i wiedzę do pracy z pacjentem ortopedycznym i przeciążeniowym lub zweryfikować i rozszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności w pracy z tą grupą pacjentów.
Charakterystyczna dla działania kliniki Rehasport jest współpraca fizjoterapeuty i ortopedy – kurs prowadzony jest zarówno przez lekarzy, jak i fizjoterapeutów. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla osiągnięcia sukcesu terapeutycznego pacjenta jest wzajemne zrozumienie i współpraca tych dwóch specjalności.
Jako fizjoterapeuta regularnie pracuję z osobami aktywnymi fizycznie, sam również uwielbiam częsty wysiłek, zwłaszcza w formie biegu górskiego. Zdaję sobie sprawę, że takie osoby narażone są na mniej lub bardziej uciążliwe, częste kontuzje. Stąd też moje zainteresowania zawodowe – skupione wokół tematyki urazów i...
Jako fizjoterapeuta przez lata współpracowałem ze sportowcami, którzy na boisku rywalizują nieco… pochyleni. Byłem bowiem członkiem sztabu medycznego reprezentacji Polski w hokeju na trawie, a także współpracowałem z najlepszymi polskimi klubami i zawodnikami. Przeciążenia różnych odcinków kręgosłupa są charakterystyczne dla tej dyscypliny, choć urazy...
Przez większość studiów chciałem zostać kardiochirurgiem. Byłem nawet szefem koła naukowego w Aninie. W 2008r. na nartach w Austrii uległem wypadkowi i zerwałem ACL. Musiałem przejść operację. Od tego wydarzenia moje zainteresowania medyczne kompletnie zmieniły kierunek. Zacząłem interesować się ortopedią i w miarę poznawania...