Najnowsze wpisy

Informacje o kursie

Kiedy? 9-10 marca 2024

 

Świat fizjoterapii i sportu nieustannie się zmienia. Fizjoterapeuci i trenerzy na całym świecie widzą, że na zdolności ruchowe człowieka powinniśmy patrzeć bardziej kompleksowo.

Podczas tych warsztatów do osiągów sportowych i rehabilitacji podejdziemy z perspektywy dynamicznego systemu, w którym złożona samoorganizacja ciała jest najważniejsza. 

W części teoretycznej zagłębimy się w samoorganizację ruchu w kontekście koordynacji i kontroli motorycznej, która ma kluczowe znaczenie w pracy ze sportowcami. Następnie, podczas sesji praktycznej, Wasze spostrzeżenia i zdobytą wiedzę przełożymy na konkretne ćwiczenia i metody treningowe, które będziecie mogli wykorzystać w Waszej codziennej pracy. Szczególny nacisk zostanie położony na sporty biegowe i urazy kończyny dolnej, takie jak kontuzja ACL.

 

Szczegółowy plan kursu znajdziesz poniżej.

Dla kogo?

Warsztat stworzony jest z myślą o trenerach, fizjoterapeutach i innych profesjonalistach działających w obszarze sportu, którzy pragną dogłębnie zrozumieć złożoną, nie-linearną dynamikę w sporcie i nauczyć się jak wykorzystać tę wiedzę w treningu i edukowaniu swoich podopiecznych.

 

Korzyści

  • Zrozumienie i pozyskanie umiejętności planowania ćwiczeń oraz treningu w oparciu o metodykę CLA (Constraint-Led Approach).

  • Zrozumienie mechanizmów specyficzności i transferu zdolności w treningu, czyli jak planować ćwiczenia, aby umiejętności, wiedza i zachowania wykształcone podczas treningu mogły być wykorzystywane w trakcie uprawiania docelowej dyscypliny sportowej.

  • Zrozumienie samoorganizacji układu ruchu i jej efektów, od procesów wewnątrzmięśniowych, przez współpracę mięśni, po większe komponenty i  globalne wzorce ruchowe

  • Zrozumienie zasad kontroli motorycznej i wiedza jak umiejętnie określać je w ruchu.

  • Zdobycie wiedzy na temat wszystkich systemów zaangażowanych w kontrolę motoryczną, naukę i samodzielną ocenę jakości ruchu poprzez informację zwrotną z organizmu oraz ich praktyczne zastosowanie w rehabilitacji i treningu

  • Zdobycie wiedzy na temat kryteriów przejścia między niską a wysoką intensywnością ruchu i ich wykorzystania w rehabilitacji i treningu, w celu przyspieszenia procesu uczenia się

  • Pokażemy Ci w jaki sposób cała wiedza zdobyta podczas kursu przejawia się i może zostać wykorzystana w treningu i rehabilitacji.

TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE
Zostaw nam swój adres mailowy. Będziemy Cię informować o tym co się dzieje w świecie rehabilitacji. Nie zapomnimy o Tobie gdy będziemy organizować ciekawe szkolenia. Zero spamu, a w każdej chwili możesz się wypisać.