Mgr Filip Mordaka D.O.

Fizjoterapeuta

Fizjoterapia, aktywny wypoczynek, sport – to dziedziny od zawsze bliskie memu sercu. Dzięki studiom na Akademii Wychowania Fizycznego mogłem je połączyć w jedną całość, praca zawodowa pozwala mi to kontynuować. W życiu stawiam na ciągły rozwój i mam jedno uzależnienie – kolarstwo szosowe.

Filip_Mordaka

ikona Doświadczenie zawodowe


Jestem fizjoterapeutą, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a także dyplomowanym osteopatą po pięcioletnich studiach na Flanders International Collage of Osteopathy w Warszawie. Byłem także uczestnikiem stypendium programu Erasmus w Tampere University of Applied Science (TAMK) w Finlandii. Jako pracownik kliniki Rehasport współpracowałem z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, a także ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. Dzięki temu byłem członkiem zespołu medycznego podczas kilku największych imprez lekkoatletycznych na świecie, współpracowałem z medalistami mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich oraz wspomagałem jako fizjoterapeuta reprezentację Polski w piłce ręcznej podczas mistrzostw świata w Egipcie. W codziennej pracy terapeutycznie wspomagam osoby po przebytych urazach i kontuzjach w procesie powrotu do zdrowia i pełnej sprawności. Urozmaicam proces rehabilitacji poprzez połączenie technik manualnych z aktywną terapią.

ikona Kursy i certyfikaty

Możliwość ukończenia specjalistycznych kursów była niezwykle istotną częścią mojej ścieżki zawodowej. Uzyskałem kilkanaście certyfikatów, które potwierdzają nabytą przeze mnie wiedzę. Szkolenia, które ukierunkowały moją specjalizację to m.in.:

  • Masterkurs „Integracja osteopatyczna” poziom I i II”;
  • „Ostry dysk w modelu Postural Fulcrum by Rafał Krasicki”;
  • „Terapia wisceralna dla fizjoterapeutów, Athetic 1080 MAP”; „Igłoterapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych” – certyfikowany terapeuta;
  • „Anatomia palpacyjna, Neurodynamic Solution, Applied Functional Science, Punkty spustowe – Terapia Manualna i Igłoterapia Sucha TOP 30 Combi David G. Simons Academy”;
  • „Rehabilitacja w sporcie”;
  • „Badanie i leczenie kończyny dolnej. Techniki podstawowe według koncepcji Kaltenborna i Evjentha”;
  • „Badanie, diagnostyka i leczenie dysfunkcji szyjnego oraz piersiowego odcinka kręgosłupa”;
  • „Badanie, diagnostyka i leczenie dysfunkcji dolnego odcinka kręgosłupa oraz stawów krzyżowo-biodrowych”;
  • „Terapia manualna w leczeniu dysfunkcji i dolegliwości bólowych kończyn”;
  • „Masaż tkanek głębokich”.
TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE
Zostaw nam swój adres mailowy. Będziemy Cię informować o tym co się dzieje w świecie rehabilitacji. Nie zapomnimy o Tobie gdy będziemy organizować ciekawe szkolenia. Zero spamu, a w każdej chwili możesz się wypisać.