Kursy dla fizjoterapeutów

Kursy fizjoterapia

Fizjoterapia, która jest integralną częścią nauk medycznych, zajmuje się utrzymywaniem lub przywracaniem zdolności ruchowych człowieka, łagodzeniem dolegliwości bólowych, a także rozwijaniem siły organizmu i sprawności fizycznej. Zakres oddziaływań fizjoterapeutycznych jest bardzo obszerny. Wraz z rozwojem wiedzy medycznej, a także postępem technologicznym, niezbędne staje się ciągłe dostosowywanie kompetencji zawodowych do bieżącego zapotrzebowania społeczeństwa, czyli tak na prawdę pojedynczego pacjenta.

Każdy fizjoterapeuta, który dba o swój rozwój zawodowy wie, jak ważne jest zdobywanie wiedzy i poszerzanie swoich umiejętności na kursach specjalistycznych, dedykowanych konkretnym zagadnieniom medycznym czy metodom leczenia. Dla rehabilitantów to najlepsza droga do poznania sposobów pracy z pacjentami, stosowanymi na całym świecie przez najlepszych w tym zawodzie. Kursy fizjoterapia w Rehasport – zapraszamy!

Fizjoterapia to dziś zawód medyczny, którego celem jest udzielanie pomocy w bardzo szerokim zakresie profilaktyki, usprawniania i przywracania pacjentów do zdrowia. Przyszli rehabilitanci kształcą się na studiach organizowanych przez Uniwersytety Medyczne czy Akademie Wychowania Fizycznego, od czasu do czasu uczestnicząc w konferencjach lub panelach naukowych. To jednak szkolenia dla fizjoterapeutów są podstawą do podnoszenia poziomu wiedzy, a także umiejętności manualnych! Oferta Rehasport skierowana jest do tych wszystkich, którym zależy na uzyskaniu praktycznych kompetencji opartych na wieloletnim doświadczeniu prowadzących trenerów. W ofercie mamy szkolenia dla studentów fizjoterapii, początkujących fizjoterapeutów oraz osób z wieloletnim doświadczeniem.

Kto prowadzi kursy dla fizjoterapeutów w Akademii Rehasport?

Nasze kursy z zakresu fizjoterapii to specjalnie wybrane i przygotowane zagadnienia, które zostaną Państwu przekazane w formie warsztatów praktycznych, a także merytorycznych wykładów. Swoim doświadczeniem dzielić się będą nasi najlepsi specjaliści – fizjoterapeuci z wieloletnią praktyką, którzy na co dzień pracują z reprezentantami Polski, medalistami olimpijskimi czy kadrami narodowymi w różnych dyscyplinach sportu. Swoją wiedzą dzielić się będą lekarze ortopedzi, cieszący się prestiżem w kraju i na świecie, którzy na swoim koncie mają udział w licznych światowych zjazdach naukowych. Każdy z naszych fizjoterapeutów przechodził kiedyś tę samą drogę – zdobywał wiedzę poprzez kursy fizjoterapia, uczestniczył w konferencjach i panelach naukowych. Czas na przekazanie swojego bogatego doświadczenia kolejnym grupom fizjoterapeutów. Poznaj nas.

Co na to ortopeda?

Rehabilitanci w Rehasport bardzo blisko współpracują z lekarzami – to podstawa funkcjonowania kliniki! Tylko bowiem wzajemna wymiana wiedzy i doświadczenia między specjalistami stanowi gwarancję możliwie szybkiego powrotu do zdrowia. To idea prof. Wiktora Degi, którą Rehasport kultywuje w swojej działalności. Dzięki niej fizjoterapeuci z kliniki mają możliwość uczestniczenia – także czynnego, poprzez wykłady lub występy – w międzynarodowych konferencjach wspólnie z ortopedami.

Technologia w codziennej pracy fizjoterapeuty

Współczesna fizjoterapia w coraz większym zakresie korzysta dobrodziejstw nauki, nowych technologii, które ułatwiają pracę diagnostyczną i terapeutyczną. Kursy fizjoterapia organizowane przez Akademię Rehasport dają taką możliwość na zaznajomienie się z profesjonalnymi urządzeniami-systemami, które wspomagają proces leczenia, a także pozwalają w obiektywny sposób mierzyć postępy pracy. Taki system nigdy nie zastąpi manualnej pracy i wiedzy człowieka, natomiast doskonale potrafi ją uzupełnić.

Kto może wziąć udział w kursach dla fizjoterapeutów?

Oferta kursów dla fizjoterapeutów w Akademii Rehasport została tak skonstruowana, aby skorzystać z niej mogli zarówno rehabilitanci nie posiadający większego doświadczenia, dopiero zaczynający swoją pracę w zawodzie, jak i ci z wieloletnią praktyką, pragnący zapoznać się ze światowymi nowościami czy pogłębić swoją wiedzę. Zapraszamy także tych doświadczonych fizjoterapeutów, którzy nie mieli jeszcze okazji czerpać z wiedzy i doświadczenia ortopedów w leczeniu skomplikowanych urazów, w tym również sportowych. Nasza oferta również może być atrakcyjna dla studentów, szczególnie czwartego i piątego roku.

Jakie szkolenia dla fizjoterapeutów prowadzone są w Akademii Rehasport?

Stawiamy na praktyczne podejście i prezentacje metod, które są przydatne w codziennej pracy z pacjentem. Dla fizjoterapeutów przygotowaliśmy szkolenia z zakresu: stawu skokowego, kolanowego, stawu ramiennego, kompleksu szyjnego, kompleksu lędźwiowo-miedniczno-biodrowego, kręgosłupa i skolioz.

Ile trwają kursy fizjoterapii?

Nasza oferta jest zróżnicowana. Kursy rehabilitacyjne mają różną długość. Najkrótsze szkolenia dla fizjoterapeutów trwają jeden dzień natomiast najdłuższe pięć. Przeważająca większość szkoleń dla fizjoterapeutów stanowią jednak kursy trzydniowe.

Kursy dla fizjoterapeutów Poznań

Obecnie Akademia Rehasport prowadzi kursy dla fizjoterapeutów z zakresu fizjoterapii w mieście Poznań. Szkolenia mają charakter stacjonarny. Wierzymy, że taka forma szkolenia przynosi najlepsze rezultaty.

Certyfikowane kursy fizjoterapia. Akademia Rehasport uzyskała między innymi certyfikat jakości usług szkoleniowych SUS 2.0: http://www.sus.pifs.org.pl/ oraz  Akredytacja Izby Lekarskiej.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE
Zostaw nam swój adres mailowy. Będziemy Cię informować o tym co się dzieje w świecie rehabilitacji. Nie zapomnimy o Tobie gdy będziemy organizować ciekawe szkolenia. Zero spamu, a w każdej chwili możesz się wypisać.