dr n. med. Jakub Stefaniak

Ortopeda specjalizujący się w leczeniu chorób i uszkodzeń kończyny górnej

Znacie kogoś, kto nie lubi podróżować? Pewnie niewiele jest takich osób. Ja lubię, a gdy podróżuję, oddaję się swojej pasji – fotografowaniu otoczenia. Lubię też eksperymentować ze zdjęciami robionymi z wysokości, z drona. To aktywność pasywna, zaś o ciało i formę dbam grając w tenisa, żeglując, uprawiając crossfit czy praktykując sporty sylwetkowe. Brzmi zastanawiająco? To przecież połączenie odpowiedniej dawki aktywności z właściwą dietą. Zawodowo jestem ortopedą, który zajmuje się urazami barku, łokcia, ręki i nadgarstka. Pracuję w Rehasport Clinic, ale jestem też lekarzem związkowym Polskiego Związku Tenisowego. Sprawuję tu nadzór nad funkcjonowaniem Komisji Medycznej, sprawuję opiekę nad członkami kadr narodowych, a także prowadzę działania informacyjne i edukacyjne w zakresie antydopingu.

ikona Doświadczenie zawodowe


Jestem absolwentem kierunku lekarskiego oraz studiów doktoranckich Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W lipcu 2021 roku obroniłem rozprawę doktorską na podstawie badań dotyczących ubytków kostnych stawu ramiennego u pacjentów z niestabilnością barku. Od kilku lat jestem związany z tenisem:

  • byłem lekarzem głównym turnieju WTA Katowice 2015,
  • później sprawowałem opiekę nad czołową reprezentantką Polski Magdą Linette,
  • byłem też lekarzem pomocniczym w kadrze narodowej kobiet w piłce ręcznej.

Od początku 2019 roku jestem lekarzem głównym Polskiego Związku Tenisowego.

ikona Kursy i certyfikaty


To niezwykle istotna forma pogłębiania wiedzy – od samego początku mojej edukacji medycznej. Dziś jestem członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia (SECEC) oraz Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego i Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia. Regularnie uczestniczę w sympozjach i konferencjach dotyczących spraw związanych z kończyną górną. Jestem współautorem filmu edukacyjnego „Arthroscopic Treatment of Degenerative Elbow”, który w 2020 roku uzyskał główną nagrodę SECEC za najlepszy film edukacyjny roku.

W 2020 roku brałem udział w stażu naukowym w Le Centre Hospitalier Universitaire de Nice w Nicei pod kierownictwem Profesora Pascala Boileau.

TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE
Zostaw nam swój adres mailowy. Będziemy Cię informować o tym co się dzieje w świecie rehabilitacji. Nie zapomnimy o Tobie gdy będziemy organizować ciekawe szkolenia. Zero spamu, a w każdej chwili możesz się wypisać.