mgr Bartosz Kiedrowski

Fizjoterapeuta

Jako fizjoterapeuta regularnie pracuję z osobami aktywnymi fizycznie, sam również uwielbiam częsty wysiłek, zwłaszcza w formie biegu górskiego. Zdaję sobie sprawę, że takie osoby narażone są na mniej lub bardziej uciążliwe, częste kontuzje. Stąd też moje zainteresowania zawodowe – skupione wokół tematyki urazów i fizjoterapii w sporcie i ortopedii. Szukam rozwiązań związanych z aktywną terapią, pracując z osobami dorosłymi, ale także i z dziećmi. Prowadzę projekt badawczy oceny pacjentów po rekonstrukcji ścięgna Achillesa.

ikona Doświadczenie zawodowe

Ukończyłem fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a obecnie kontynuuję edukację na studiach doktoranckich w Szkole Doktorskiej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jednocześnie przekazuję swoją wiedzę i doświadczenia studentom, gdyż od 2017 roku jestem wykładowcą na UMP. Ogromne doświadczenie dała mi praca z reprezentantami Polski w lekkiej atletyce oraz piłce ręcznej, których wspieram od ponad ośmiu lat. W klinice Rehasport od lat pomagam pacjentom, ale współprowadzę także szkolenia i konferencje dla fizjoterapeutów, lekarzy i trenerów z Polski oraz zagranicy.

ikona Kursy

Wiedza zdobyta podczas studiów to jedno, a możliwość ukończenia wielu prestiżowych i cennych kursów to kolejny krok do stania się lepszym fizjoterapeutą. Swoją wiedzę wsparłem ukończeniem kursów:

  • Terapii manualnej wg koncepcji Kaltenborna-Evjentha
  • Leczenia ostrego dysku w koncepcji Postural Fulcrum
  • Badania, diagnostyki i leczenia dysfunkcji kręgosłupa, stawów krzyżowo-biodrowych i kończyn
  • Masażu tkanek głębokich
  • Anatomii palpacyjnej i sekcyjnej
  • Suchego igłowania
  • Treningu siłowego u dzieci i młodzieży
  • NDS Neurodynamic Solutions czy Thirst4Function wg koncepcji AFS.

Jestem też instruktorem sportu z zakresu pływania.

TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE
Zostaw nam swój adres mailowy. Będziemy Cię informować o tym co się dzieje w świecie rehabilitacji. Nie zapomnimy o Tobie gdy będziemy organizować ciekawe szkolenia. Zero spamu, a w każdej chwili możesz się wypisać.