dr n. med. Michał Konik

Ortopeda

Przez większość studiów chciałem zostać kardiochirurgiem. Byłem nawet szefem koła naukowego w Aninie. W 2008r. na nartach w Austrii uległem wypadkowi i zerwałem ACL. Musiałem przejść operację. Od tego wydarzenia moje zainteresowania medyczne kompletnie zmieniły kierunek. Zacząłem interesować się ortopedią i w miarę poznawania tej specjalizacji sam zapragnąłem wykonywać tego typu zabiegi. Dlatego doskonaląc nieustannie swój warsztat chirurgiczny nie zapominam o tym jak sam byłem pacjentem i z jakimi wyzwaniami musiałem się mierzyć. To daje mi dużo zrozumienia dla moich pacjentów. Sam aktywnie trenuje boks, crossfit. Mimo kolejnego urazu na nartach 10 lat później i operacji barku nadal kocham narty.

ikona Doświadczenie zawodowe

Specjalizuję się w leczeniu zachowawczym i operacyjnym urazów obręczy barkowej, stawu kolanowego oraz skokowego. Przeprowadzam zabiegi chirurgiczne uwzględniając techniki małoinwazyjne, artroskopowe oraz LaterJet. Co więcej, w praktyce lekarskiej wykorzystuję również iniekcje z użyciem ultrasonografii.

ikona Kursy

Jestem absolwentem 1 wydziału lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Rezydenturę z Ortopedii odbyłem w Klinice Ortopedii i Traumatologii CSK MSWiA w Warszawie. Przed zakończeniem rezydentury obroniłem pracę doktorską na temat małoinwazyjnego leczenia ostrych urazów ścięgna Achillesa. Od 2019 roku jestem związany z Rehasportem w Warszawie, gdzie od 2020 roku pełnię funkcję Koordynatora Oddziału.

 

TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE
Zostaw nam swój adres mailowy. Będziemy Cię informować o tym co się dzieje w świecie rehabilitacji. Nie zapomnimy o Tobie gdy będziemy organizować ciekawe szkolenia. Zero spamu, a w każdej chwili możesz się wypisać.