mgr fiz. Łukasz Stołowski

Fizjoterapeuta

Jako fizjoterapeuta przez lata współpracowałem ze sportowcami, którzy na boisku rywalizują nieco… pochyleni. Byłem bowiem członkiem sztabu medycznego reprezentacji Polski w hokeju na trawie, a także współpracowałem z najlepszymi polskimi klubami i zawodnikami. Przeciążenia różnych odcinków kręgosłupa są charakterystyczne dla tej dyscypliny, choć urazy zdarzają się też i w innych częściach ciała. Szukając przyczyn powstawania takich urazów, nie tylko w miejscu, gdzie się objawiają, mogłem realizować swoją zawodową pasję. Dzisiaj korzystam z najnowszych doniesień światowej medycyny, sam się dokształcam, a jednocześnie przekazuję swoją wiedzę i doświadczenie studentom Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

ikona Doświadczenie zawodowe


Ukończyłem fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Po studiach rozpocząłem pracę w klinice Rehasport, a przez osiem lat byłem też fizjoterapeutą reprezentacji Polski w hokeju na trawie. Współpracowałem również ze sportowcami z innych dyscyplin. Dziś prowadzę zajęcia ze studentami Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a także warsztaty dla firm z ergonomii miejsca pracy.

ikona Kursy


Kursy i konferencje naukowe pozwoliły mi poszerzyć wiedzę z zakresu fizjoterapii. Ukończyłem m.in.

  • Terapię manualną wg systemu International Academy of Orthopaedic Medicine,
  • Metodę McKenziego,
  • Reedukację wg Postural Restoration Institute,
  • Masaż mięśniowo-powięziowy,
  • Diagnostykę i stabilizację niekontrolowanego ruchu wg koncepcji Kinetic Control, Ocenę i korekcję ruchu wg Performance Stability,
  • Dynamiczną nerwowo-mięśniową stabilizację wg Kolara czy Functional Fascial Taping wg Rona Alexandra.

Jestem też instruktorem kulturystyki i fitness.

TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE
Zostaw nam swój adres mailowy. Będziemy Cię informować o tym co się dzieje w świecie rehabilitacji. Nie zapomnimy o Tobie gdy będziemy organizować ciekawe szkolenia. Zero spamu, a w każdej chwili możesz się wypisać.