Kompleks biodrowo-miedniczno-lędźwiowy to kurs, który da Ci praktyczną wiedzę, narzędzia i algorytmy postępowania w pracy z pacjentami urazowymi i przeciążeniowymi. Naszym celem jest, abyś po ukończeniu kursu potrafił przeprowadzić pacjenta przez proces diagnostyki, leczenia i rehabilitacji po najczęstszych urazach i zabiegach operacyjnych w obrębie biodra, miednicy i kręgosłupa lędźwiowego.
Kiedy? 18-20 października 2024
Kurs pomoże Tobie:
• przeprowadzić wywiad z pacjentem, zwracając szczególną uwagę na potencjalnie groźne objawy (czerwone flagi),
• ocenić stan pacjenta badaniem funkcjonalnym i strukturalnym,
• rozpoznać wskazania do badań obrazowych oraz zinterpretować ich wyniki,
• rozpoznać wskazania do konsultacji ortopedycznej,
• zrozumieć wykonywaną procedurę zabiegową, zalecenia pooperacyjne i dalsze właściwe postępowania,
• poprowadzić rehabilitację pacjenta po zabiegach i urazach w obrębie stawu biodrowego, miednicy i kręgosłupa lędźwiowego,
• przeprowadzić ocenę biomechaniczną pacjenta,
• przygotować pacjenta do powrotu do sportu.
Podczas kursu dowiesz się także, jak poprawnie postępować z pacjentami z najczęstszymi schorzeniami kompleksu biodrowo-miedniczno-lędźwiowego:
Całość kursu opieramy na najnowszych i rzetelnych doniesieniach naukowych, które stosujemy i wdrażamy w naszej praktyce lekarskiej i fizjoterapeutycznej. Wybierając nasz kurs masz pewność, że wiedza, którą stosujesz, ma ugruntowanie w medycynie opartej na faktach, jest sprawdzona i skuteczna.
Szczegółowy plan kursu znajdziesz poniżej:
Kurs przeznaczony jest dla praktykujących fizjoterapeutów i trenerów, a także studentów fizjoterapii i młodych lekarzy, którzy chcą uzyskać narzędzia i wiedzę do pracy z pacjentem ortopedycznym i przeciążeniowym lub zweryfikować i rozszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności w pracy z tą grupą pacjentów.
Charakterystyczna dla działania kliniki Rehasport jest współpraca fizjoterapeuty i ortopedy – kurs prowadzony jest zarówno przez lekarzy, jak i fizjoterapeutów. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla osiągnięcia sukcesu terapeutycznego pacjenta jest wzajemne zrozumienie i współpraca tych dwóch specjalności.
Jako fizjoterapeuta przez lata współpracowałem ze sportowcami, którzy na boisku rywalizują nieco… pochyleni. Byłem bowiem członkiem sztabu medycznego reprezentacji Polski w hokeju na trawie, a także współpracowałem z najlepszymi polskimi klubami i zawodnikami. Przeciążenia różnych odcinków kręgosłupa są charakterystyczne dla tej dyscypliny, choć urazy...
Jak chyba każdy lubię czytać, obejrzeć dobry film. Przede wszystkim jestem jednak miłośnikiem aktywnego spędzania wolnego czasu, tak z rodziną, jak i samodzielnie. To zabiera mi większość „wolnych” chwil, bo odpowiednie przygotowanie się do sezonu triathlonowego pochłania po kilkanaście godzin w każdym tygodniu w...