mgr Teun Thomassen

Trener

Przez ponad dekadę pracował jako athletic development coach dla Holenderskiego Komitetu Olimpijskiego, pracując w Narodowym Olimpijskim Centrum Treningowym Papendal w Holandii. Trenował i przygotowywał kilku mistrzów Europy, mistrzów świata i medalowych sportowców oraz drużyny sportowe w okresie poprzedzającym Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Rio de Janeiro 2016 i Tokio 2021. Lekkoatletyka (100 m, 200 m, 400 m i sztafeta), siatkówka, rugby i badminton to tylko niektóre z dyscyplin sportowych, którymi  jako trener zajmował się na najwyższym poziomie.

ikona Doświadczenie zawodowe

Będąc wielkim entuzjastą sportu, Teun był zdeterminowany aby rozwijać swoją karierę w profesjonalnym sporcie. Zaczął trenować sportowców w wieku 16 lat i studiował przez ponad 9 lat w dziedzinie nauk o sporcie i ruchu człowieka.

Swoje pierwsze doświadczenie trenerskie na elitarnym poziomie zdobył w New South Wales Institute of Sports w Sydney. To właśnie w tym okresie poznał Fransa Boscha, który wykładał na jego uniwersytecie. Od tego czasu Teun i Frans pracują razem. Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów licencjackich, a kilka lat później studiów magisterskich, Teun rozpoczął pracę w pełnym wymiarze godzin w sporcie zawodowym. 

ikona Kursy

W ciągu ostatnich 12 lat Teun kontynuował swoją edukację, specjalizując się w dziedzinie analizy ruchu, zapobiegania urazom i praktycznego zastosowania nowoczesnych koncepcji kontroli motorycznej i uczenia się w treningu. W tej roli prowadzi kursy, prezentacje i konsultacje dla profesjonalistów sportowych, klubów i uniwersytetów na całym świecie. Razem z Fransem Boschem brał udział w przygotowaniach japońskiej drużyny narodowej rugby do Pucharu Świata 2015, która pokonała zespół RPA.

TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE
Zostaw nam swój adres mailowy. Będziemy Cię informować o tym co się dzieje w świecie rehabilitacji. Nie zapomnimy o Tobie gdy będziemy organizować ciekawe szkolenia. Zero spamu, a w każdej chwili możesz się wypisać.